Jak vyčistit špinavé svatební šaty doma?

Máte koupené svatební šaty, po svatebním dni jste jim dala zabrat a nevíte jak je vyčistit? Poradím vám jak za pár korun udělat z vašich šatů zase nové.

Jako první věc, kterou vám musím říct je, že rozhodně tak nečistěte šaty, které máte půjčené, můžete šaty poškodit a budete platit vysoké pokuty v salonu, pokud máte šaty půjčené, salon počítá s tím že se vrátí "normálně" ušpiněné, normálně myslím od běžného užívání, jako je špinavá délka, make up, ne že budete běhat v bahnu i tak má salón nárok na pokutu za nadměrné ušpinění.

Tak to bylo k půjčeným šatům a teď jdeme na to hlavní, jak vyčistit vaše koupené šaty.

 

Asi si říkáte proč tento článek píšu, že je odnesete do čistírny a je hotovo, ano i tak to lze udělat, ale setkala jsem se s tím, že některé čistírny svatební šaty nechtějí brát a taky za to chtějí poměrně dost peněz, já vám ukážu variantu, která je levná a skoro nic k tomu nepotřebujete.

Jak postupovat:

  1.  Svatební šaty si prohlédněte a zjistěte jak na tom jsou a kde všude bude potřeba je čistit. Pokud jsou špinavé hlavně v délce, stačí napustit vanu teplou vodou a namočit je pouze v délce, stává se to tedy málo kdy ale stává :-). Pokud jsou špinavé celkově namočíme je do vany celé, jestli máte sprchový kout budete potřebovat lavór nebo třeba dětskou vaničku.
  1. Šaty nechte namočené ve vaně, ideálně hodinu nebo dvě záleží jak moc je máte špinavé. Pokud je máte hodně špinavé postříkejte je Vanishem.

  2. Po hodině, co máte šaty namočené si vezměte kartáček, namočte ho ve vodě a přejeďte s ním po Jelenu (samozřejmě myslím to tuhé mýdlo).

  3. Začněte šaty čistit na všech místech, které jsou špinavé. Nemusíte se bát, normálně přitlačte, dokud neuvidíte rozdíl že je špína pryč.

  4. Teď vás čeká na nejvíc náročná práce, dejte si na čas a celé šaty takto vyčistěte. Pokud máte hodně špinavou vodu můžete ji vyměnit, šaty ve vaně nechte, vypusťe vodu a napusťe novou.

  5. Pokud vám šaty přijdou čisté a z toho nejhoršího zbavené, vypuste vodu a zkuste šaty vyždímat ať nemají v sobě tolik vody, pokud máte hodně zdobené šaty otočte je na rub a dejte je do pračky. Zvolte program na 30°C a maximálně 800 otáček. Ideální je gelový prací prášek, ale jdou i klasické.

  6. Po vyprání šaty vyndejte z pračky a dejte je vyvěsit na ramínko.

  7. Šaty nežehlete domácí žehličkou, mohla byste je propálit, nechte je pouze vyvěšené.

  8. HOTOVO! já jsem říkala že na tom nic není. Teď si šaty můžete nechat na památku nebo je krásné čisté prodat.

 
 

Vím že většina nevěst má před šatama respekt a nechce si je zničit, vždycky když jsem řekla že šaty čistím v pračce, tak na mě vykulili oči, ale opravdu se není čeho bát. Takto jsme čistili všechny šaty a postup ve svatebních salonech je vždy stejný, vyčistila jsem stovky šatů a tento postup je osvědčený, věřím že vám tato rada pomůže a budu se na vás těšit u dalšího článku.

 Takto šaty namočte do vany.

Poté je dejte do pračky, na 30° a 800 otáček, otočené na ruby.

#svatebnisaty#osobnistylistka#maturitnisaty#vybersatu#pomocsvyberemsatu#svatba#svatebnik#terezastylist#jakvybratsvatebnisaty#svatebniplanovac#terezabride#cistenisatu#cistenisvatebnichsatu#