Jak se připravit na zkoušení šatů v salónu?

Jste objednaná do salónu a nevíte na co se připravit? Tak jdeme na to!

1. Do salónu si dopředu zavolejte, a domluvte si termín zkoušky na uvedený datum a čas, je malá pravděpodobnost, že když půjdete do salónu na "blint" že vás na zkoušení vezmou. Kapacity salónu jsou omezeny. Tak na to dejte pozor :-)

2. Salón by vás měl dopředu informovat, zda je u nich zkoušení zpoplatněno, jedná se převážně o částku v rozmezí od 200-400 Kč. Cena je většinou uvedena na hodinu, ale také se to u každého salónu může lišit. Mějte tedy raději připravenou hotovost :-)
 
3. Do salonu vám doporučuji vzít co nejmenší počet doprovodu, podle mě je ideální počet dvě osoby, je na vás, zda vám lépe rozumí maminka nebo kamarádka, důležité je, pokud máte podobný styl vkusu nebo vám poradí bez nějakého pochlebování. Velký doprovod při zkoušení šatů nedělá dobrotu, každý vám nutí svůj styl a názor, většina nevěst je pak více zmatená, než aby jim doprovod objektivně poradil. Stává se, že zkoušení je pak více o doprovodu než o samotné nevěstě a to by se nemělo stát.
 
4. Na sebe vám doporučuji si vzít tělové bezešvé prádlo, ideální je podprsenka bez ramínek, aby vám nekoukaly černé ramínka pod bílými šaty, to opravdu nevypadá hezky, pokud nejste stydlivá a nevadí vám to, nejlepší je šaty zkoušet bez podprsenky, protože šaty lépe sednou. Spousta šatů má vykrojené záda, nebo hluboké výstřihy, tak pod ně podprsenka ani nepasuje. Pokud doma máte lodičky, vezměte si je na zkoušku s sebou. Salóny většinou nějaké erární boty na zkoušení mají, ale je lepší si vzít své boty, které jsou třeba podobně vysoké jak budete chtít mít na sobe ve svatební den.

 

5. Co se týká make upu při zkoušení šatů, tak je jasné že chcete být krásná a tak doporučuji střídmě se namalovat, ideálně vynechat červené rtěnky a podobně. Jelikož se svatební šaty oblékají přes hlavu, je potřeba dbát opatrnosti, aby jste šaty neušpinila. Šaty se pak musí nechat čistit a ztrácejí tak na hodnotě.

6. V salonu vám bude přidělena asistentka, která vám se vším pomůže a poradí, nemusíte se tedy bát, že se do šatů budete šněrovat sama. Ona by vám měla pomoc s výběrem a doporučit šaty přímo pro vás. Řekněte ji svoji představu, ale určitě si nechte i poradit, asistentkám projde denně několik nevěst a už to mají v oku. Většinou je to tak, že to co vás nezaujme na ramínku, tak až uvidíte na postavě, budete unešená :-)

7. Určitě si v salonu nechte všechno fotit, klidně se vyfoťte i v šatech, které nejsou favoritky, natočte si video, ať vidíte jak se ty šaty chovají v pohybu, zpětně se pak k tomu můžete vrátit a uvidíte to úplně jinak, než když jste je měla na sobě. Tyto záběry pak pomohou i vizážistce nebo floristce při výběru.

8. Pokud o šatech nejste 100% přesvědčena nechte si den, dva na rozmyšlenou. Z mé zkušenosti vím, že vás to bude stejně hlodat a nebudete si pak jistá zda jste udělala dobře. K tomu vám poslouží udělané záběry v telefonu, které si můžete procházek a porovnávat. Dejte si na čas, přece jen, svatební šaty si většina z nás vybírá jednou za život a je pochopitelné že chcete být a cítit se krásně.

Nemáte doprovod do salonu? Využijte moji službu, osobní pomoc při výběru šatů, pomohu vám s výběrem a nezávisle poradím co a jak vám sluší :-).

 #svatebnisaty#osobnistylistka#maturitnisaty#vybersatu#pomocsvyberemsatu#svatba#svatebnik#terezastylist#jakvybratsvatebnisaty#svatebniplanovac#terezabride#