Kdy jít vybrat těhotenské šaty?

Jste těhotná a čeká vás výběr svatebních šatů? V tomto článku vám poradím jak na to!

Těhotenské svatební šaty se vybírají později, než klasické svatební šaty, jde o to, že bříško stále roste a mění se vám postava, ty šaty co vám budou sedět ve třetím měsíci vám v osmém měsíci sedět vůbec nemusí. Také zaleží v jakém měsíci těhotenství svatbu plánujete, každá žena je individuální a těžko se toto období odhaduje, jak se změní vaše postava.

Ideální doba na výběr těhotenských šatu je cca 2-3 měsíce před svatbou, s tím že šaty musí mít dostatečnou vůli na rostoucí bříško. Obvolejte si vámi vybrané salóny a informujte se, zda mají na výběr těhotenské šaty, počítejte s omezenějším výběrem šatů, přeci jen je více klasických svatebních šatů, než vyloženě těhotenských.

Pokud vás čeká svatba do 5.měsíce těhotenství, s největší pravděpodobností vám budou klasické svatební šaty na šněrování. Můžete vyzkoušet klasický "áčkový" střih nebo i velké princeznovské, jen pro vaše pohodlí bych volila ramínka a vyhla se klasickému korzetu, už z důvodů že takové šaty musejí být pevně a pořádně zašněrované, jinak mohou sklouzávat a odstávat od těla, z utaženého korzetu by se vám mohlo dělat i špatně. Tak hlavně opatrně.

Pokud vás čeká svatba od 5. měsíce. Dívejte se na střihy, které jsou střižené pod prsy, aby jste měla dostatečné místo na rostoucí bříško. Určitě bych nedoporučovala volit šaty na zip, šaty nemůžete povolit a musí vám opravdu dobře sednout, zvolte raději šaty na ramínka nebo s rukávky. Hlavně volte takové šaty, jaké vám budou pohodlné, přece jen v šatech budete trávit dlouhou dobu, to mohou být šaty na šněrování, ty se vám krásně přizpůsobí a můžete si je během dne povolit, nebo strečové šaty, které krásně obepnou bříško a budete mít pocit, jak když na sobě nic nemáte. Takové šaty jsou sice jednodušší, ale můžete je doplnit spousty krásnými doplňky, třeba pásky do pasu, dlouhým závojem nebo výraznými šperky, to už záleží na vašem vkusu a typu svatby :-)

Rozhodně se nemusíte výběru bát, dejte si na čas a vše si pořádně promyslete.

Pokud byste si s nečím nevěděla rady, ráda vám při výběru individuálně poradím a pomůžu, na co se zaměřit a co vaši postavě bude slušet :-)